Ciąża a leki
nauka angielskiego dla dzieci
Podczas ciąży organizm kobiety jest znacznie osłabiony i podatny na różnego rodzaju infekcje i schorzenia. Czasem jedynym wyjściem jest zatem zastosowanie leków, które budzą wiele kontrowersji w kontekście ciąży. Zdaniem lekarzy zażycie każdego medykamentu powinno być dokładnie przemyślane, aby nie zaszkodzić zdrowiu i życiu dziecka oraz matki. Co istotne, leki mogą w zróżnicowany sposób oddziaływać w zależności od trymestru ciąży.
Największe szkody mogą one wyrządzić w pierwszych trzech miesiącach od zapłodnienia. Podobna sytuacja może mieć miejsce na kilka tygodni przed porodem. Zdaniem wielu lekarzy oraz ciężarnych najbezpieczniejszą metodą walki z przeziębieniem, jest stosowanie naturalnych leków np. czosnku, cebuli, malin, miodu np.
pod postacią syropów z nich sporządzonych. Innym schorzeniem, które dotyczy ponad 10% ciężarnych, jest zapalenie układu moczowego. Wówczas w większości przypadków skuteczna okazuje się furagina. Jednak jest też grupa leków, której zażywanie podczas ciąży jest jak najbardziej wskazane.
Mowa tu suplementach ściśle przygotowanych pod kątem potrzeb ciężarnych, które są bogate w witaminy i mikroelementy. Oczywiście każdy ginekolog pacjentce spodziewającej się dziecka przepisze kwas foliowy. Przyjmując go regularnie i w odpowiednio dobranych dawkach, kobieta może mieć pewność, że należycie chroni dziecko przed wystąpieniem wad układu nerwowego. W przypadku kiedy ciąża jest zagrożona, lekarz musi przepisać kobiecie leki zawierające progesteron.
Kiedy z kolei zbyt wcześnie rozpoczynają się bóle porodowe, wówczas koniecznie należy zażywać preparaty na bazie magnezu.